LiveZilla Live Help

2B süresi Uzatıldı

 

Babacan: 2B'lerde süre 3 ay uzatıldı

Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, yaklaşık 6 saat süren Bakanlar Kurulu'nun ardından açıklama yaptı. Babacan, Adalet Bakanlığı'nın üzerinde çalıştığı Ceza ve Güvenlik Tedbirlerinin İnfazı Yasa Tasarısı'nın getirdiği yenilikler hakkında bilgi verdi.

Babacan, tasarıyla, evli hükümlülerin eşleri ile görüşmelerinin önünün açılacağını, tutuklu çocukların ise anne ve babalarıyla görüşmelerinde yeni düzenlemelere gidileceğini belirtti. Babacan, bakıma muhtaç mahkumların cezalarının infazının da mevcut düzenleme ile erteleneceğini kaydederken, tutuklu ve hükümlülerle ilgili kararın Adli Tıp Kurumu tarafından verileceğini söyledi.

Babacan, başvuru süresi bu ay sonunda dolacak olan 2B'lerde sürenin 3 ay daha uzatıldığını söyledi. Babacan, "Başvurmak isteyen vatandaşlarımız için önemli bir fırsat sunuyoruz" dedi. Babacan, Tütün ve Alkol Piyasası Düzenleme Kurulu'nun kapatılacağını, görevlerinin Gıda Tarım ve Hayvancılık, Sağlık ve Maliye bakanlıklarına dağıtılacağını söyledi. Bayram tatili boyunca otoyolların bedava olacağını hatırlatan Babacan, "24 Ekim günü ile 30 Ekim sabah 07.00'ye kadar otoyollar ve köprüler vatandaşlar tarafından ücretsiz kullanılabilecek" hatırlatmasında bulundu.

İsrail'den basın yoluyla gelen mesajları değerlendiren Babacan, "Basın üzerinden mesajlarla bu tür kritik konuların yürümesi doğru değil. İlişkilerimizin düzelmesi için şartlarımız bellidir. Bunlar yerine gelmeden ilişkilerin normalleşmesi mümkün değil. Bunlar talep edeceğimiz asgari şartlardır, aksi düşünülemez" dedi. Kaynak Sabah 23 10 12

<-Önceki Sayfa